Náš web a témata, ve kterých chceme inspirovat vycházejí z naší cesty životem. 
Aby vše zapadlo do sebe jako skládačka, postupně nabízíme několik dílků, které do sebe pasují. Zde je jeden z nich.

JAK OPRAVDU ZAČÍT REALIZOVAT ZMĚNU ŽIVOTNÍHO STYLU

🌺 Už nechcete snídat rohlíky se salámem, 
ze kterých jen kynete, ale energii vám přesto nedají?

🌺Nechcete stejnou chybu naučit své děti nebo vnoučata?

NAČERPEJTE ENERGII a INSPIRACI a dál to půjde snáze.

Greenovi jsou 4. Žena a muž a dvě malé ženy. Často jim říkáme divoženky, protože se stále někam ženou jako divé. Naše rodina žije na rostlinné stravě. Být veganem je pro nás cesta, kterou jdeme řadu let a dále ji tvoříme podle našich představ.

Začínali jsme v době, když už Aničce dlouho vrtalo hlavou, co je na našem jídle špatně a jak to změnit. Byl to čas, kdy jsme se chystali na příchod první divoženky a bylo jasné, že změna musí přijít.

Byla to doba taková řekněme konzumní. Dávali jsme přednost jídlům a potravinám, o kterých jsme dlouhá léta slyšeli, že jinak to nejde, že musíme jíst to maso, že musíme jíst ty ryby, že sýry a mléko jsou základ jídelníčku společně s pečivem. Pak taky existovala nějaká zelenina a ovoce. Musí to tak přece být, ať jsme hlavně silní a zdraví.

Dokonce ani to, že jsme měli v rodině vzory pro vegetariánství a veganství, jsme nevnímali jako naši cestu. Kořeny a marketing nás stále vedly neomylně. Dnes víme, že pro nás a naše zdraví chybně.

V e-booku najdete:

 • 7 receptů na snídaně, které lze do nekonečna obměňovat podle oblíbených chutí, nebo ingrediencí, které máte zrovna v dosahu.
 • 2 bonusové recepty, které jsou naše oblíbené “speciality”.
 • Další texty, které otevírají myšlenky spojené s jídlem a ukazují širší souvislosti pro cestu ke zdraví získané jídlem.
 • Naše vlastní krásné fotky z přípravy i hotových jídel, ať se i oči namlsají.

 

Co vám e-book může dát?

 • Naučíte se, že ZMĚNU životního stylu lze začít pozvolna a taky že to nebolí.
 • Když postupně vyzkušíte naše recepty, otevřeme vám nový SVĚT chutí. Pokud vám nezachutná hned na první pokus, nezoufejte a za čas to zkuste ještě několikrát znovu.
 • Získáte INSPIRACI ke změně stravovacích návyků směrem k udržitelnému ZDRAVÍ.
 • Najdete možná dávno zapomenuté principy.
 • Naše recepty jsou TESTOVÁNY na nás a na našich vlastních DĚTECH. 😉 Dále na některých známých a dalších příslušnících rodiny. Přesto je každá snídaně originál. Stejně jako každý den našeho života.

 

 • E-book není pro toho, kdo preferuje slané snídaně. My si prostě rádi osladíme život.
 • Recepty na obložené chlebíčky nebo bagety v e-booku nenajdete.

Co o tomto e-booku napsali jeho čtenáři:

“Mé trápení s vymýšlením zdravých a chutných snídaní je vyřešeno. Jako na zavolanou ke mně dorazil tento “snídaňový ebook”. Předsevzetí, ukázat dětem, že zdravá jídla mohou být MŇAM se začíná plnit. Každý den si vyberou,co společně připravíme (vlastně co připraví sami). Recepty jsou totiž tak jednoduché, z dostupných surovin a rychlé, že jim zůstane čas i na umytí nádobí 🙂 haha. Těším se, že i naše snídaně budou vypadat přesně jako na fotkách. Doporučuji i vám využít začátek školního roku pro start něčeho nového. Já se například nemohu dočkat,až se na našem stole blýskne VOLÁNÍ PODZIMU :-).”

Veronika Ježková
matka 2 dětí pubertálního věku, lékárnice, homeopatka www.veronikajezkova.cz

“Miluju sladké snídaně, takže e-book 7 snídaní pro skvělý start mě velmi potěšil. I když už mám spoustu receptů vyzkoušených, tak jsem v e-booku našla další inspirace na nové zdravé dobroty a také na to, jak si své oblíbené snídaně zpestřit a výživově obohatit. Doporučuji rozhodně všem, protože tyhle snídaně si prostě zamilujete.”

Zdena Plavcová
konzultace v oblasti epigenetické fytoterapie, www.zdenaplavcova.cz

“E-Book 7 svěžích snídaní je opravdu úžasný pomocník pro každé ráno. Snídaně je základ dne, a když je snídaně plná vitamínů a tělu prospěšných látek, tak je potom celý den krásnější. Velmi se mi líbí pojetí celého e-Booku, protože když si u základních receptů vyměníte pár ingrediencí – myslím ovoce, oříšky a semínka na ozdobu, tak máte hned k dispozici několik desítek chutných a zdravých snídaní pro celou rodinu. Já sama miluju snídaňové misky na tisíc způsobů a co musím určitě vyzkoušet jsou řepové muffiny. Knížka rozhodně stojí za to a můžu ji všem z celého srdce doporučit! Udělejte něco pro své zdraví, vaše tělo vám bude vděčné a navíc budete mít energii na celý den 💚.”

Zuzana Schrötterová
Spoluzakladatelka prodejny zdravé výživy „Zkus to jinak“
a autorka veganzuza.cz

Představte si situaci…

Je všední den ráno, jste ještě doma a začíná tradiční kolotoč. Nevíte, co máte dělat dřív. Jestli tahat děti z postelí nebo jim chystat svačiny do škol(k)y. Nemluvě o tom, že jste ještě nesnídali!

Vy si ale otevřete lednici a z ní vytahujete sklenici s hotovou kaší plnou energie, která se vám jen tak “uvařila” přes noc. Můžete si ji v klidu vychutnat doma nebo vzít s sebou do práce a ušetřit tak další cenné minuty.

Po této snídani máte vy i vaše děti drajv na několik hodin a jste prostě k nezastavení!

Stejně parádní je představa, že si váš muž zrovna dopřává stejnou dávku energie, byť vstával brzy a už sedí v kanceláři.

Máte taky DOBRÝ POCIT, že nejí jen energeticky prázdné jídlo a víte přesně, z čeho snídaně je a že je jeho organismu k užitku.

Nepálí ho svědomí ani žáha, protože mu nepadají na hlavu kalorické tabulky. Přesto i odpoledne a večer, po návratu z práce, bude mít ještě trochu energie na vás a rodinu.

Víte, že když jdete touto cestou, uvědomíte si i širší souvislosti. Protože ten sáček od chipsů nebude v koši na odpadky (ani v nákupním košíku). Jen prázdnou sklenici si zase přiveze domů a znovu do ní dáte další skvělou snídani pro změnu na cestu na školení.

+ 2 dobroty pro (ne)všední chvíle

ona: “Ale ne! V neděli čekáme speciálního hosta!”

on: “Tak udělej štrůdl.”

ona: “To nemyslíš vážně!? Mám mnohem lepší nápad. Je to recept od Aničky!

on: “A jó! Ty MUFFINY, jak jsi mi nechtěla říct, že jsou z červené řepy!”

Týden má 7 dní, jako je receptů v e-booku na naše nejoblíbenější snídaně.

Na stránkách našeho e-booku najdete také 2 recepty na SKVĚLÉ SLADKOSTI pro (ne)všední příležitosti. Například pro návštěvu nebo jako svačina na výlet.

A nejen to!

☘️ Několik stránek textů se věnuje vysvětlení, proč se zabývat tvorbou svých vlastních jídel. Těch, u kterých více, co jíte. Dozvíte se, jaký mají snídaně smysl. Tipy, jak kombinovat ingredience a proč zařadit i do snídaně zelené potraviny.

 

☘️ Jak to udělat, aby si takové snídaně oblíbily i VAŠE DĚTI.

☘️ Inspirace z našeho domova, kterou není problém využít ani ve městě často přeplněném komerčních lákadel.

A jaký je obsah naší knihy?

Máte nějaké otázky než začneme? Sem s nimi – e-shop@mygreenovi.cz