Kráčíme společně na cestě k udržitelnému zdraví
Ke zdravému a spokojenému životu nejsou potřeba zázraky.
Inspirujeme a pomáháme lidem objevit nové obzory a zdravější návyky, které z obyčejného života udělají ten neobyčejný.


Já a on. Ona a já. Spolu a plní energie jsme připraveni zažívat každodenní dobrodružství s našimi dětmi. Nasloucháme potřebám našeho těla a jsme sami sobě doktorem.

Veselé obličeje a sladké pomlaskávání, to jsou jedny z nejlibějších zvuků pro naše uši. Jedeme na výlet a už ve vlaku vytahujeme svačinu. Jak jinak.
S plným žaludkem je hned veseleji.

Dnes víme, co připravit k jídlu tak, aby to bylo vyvážené, plné živin
a energie. Tu potřebují jak naše děti, aby vydržely celý den běhat a poz-návat svět, tak my jako rodiče, kteří potřebují stíhat jejich tempo. Víme, jak propojit důležité a hodnotné ingredience do chutných pokrmů. Rádi ces-tujeme a vždy máme plné batůžky, nic nám nebrání strávit celý den v pří-rodě.

Ale ze začátku to nebylo tak snadné a jednoznačné.

Čekala nás dlouhá cesta poznání.

Naše zažité stereotypy a stereotypy ve společnosti nás vedly k tomu, že jsme si mysleli, že žijeme zdravě a děláme to nejlepší pro naše těla. Opak byl pravdou. I přes veškeré naše snahy jsme se cítili unaveně, prázdně, otupěle. Také jsme postupně přibírali na váze.

Když jsme na svět přivítali naši první dceru, přišla chuť dělat vše jinak. Nevěděli jsme zprvu kde začít. Dceři se navíc v roce a půl objevil ekzém
a tak jsme v dobré víře začali vše řešit s lékaři. Po prvotních pozitivních pocitech, že se léčba vyvíjí dobře a bude vše brzo zdárně vyřešené, jsme opět spadli na zadek. A tak to šlo pořád dokola. Tak moc jsme chtěli zjistit, proč se jí to vše děje, ale nikdo nám nedokázal pomoci a odpovědět na naše otázky.

Bezesné noci kdy se škrábala až do krve na mnoha místech na těle byly časté. Nemohli jsme spát, pořád omílaná věta: “Neškrabej se!”, už byla noční můrou pro všechny. Každý den jsme řešili tu samou otázku:
“Co s ekzémem?” Bylo nám jasné, že žádné zázračné mastičky neexistují. Jak z toho ven? Zkusili jsme rady spousty lékařů, terapeutů, známých dietologů i kamarádů. Některé z nich vedly do slepé uličky.

Ekzém se podařilo na pár měsícu zdolat. Poté však přišla rána v podobě dalšího akutního výsevu! Už zase? Co ted? Bylo to vyčerpávající… a přišel ten moment, kdy jsme si řekli:

STOP!

Něco nám uniká. Teď to bylo víc než jasné. Pořád dokola jsme se ptali sami sebe, jak je možné, že se to vrátilo. Kde jsme udělali chybu? Po mnoha týd-nech strávených nad texty na internetu i v knihách jsme začali zkoušet další možnosti. Věděli jsme, že to, co jíme je základem k vyřešení ekzému.

Způsob, jakým jsme se začali uzdravovat, jsme si našli my SAMI!

Začali jsme se více zajímat o to, co dodáváme našemu tělu, co jíme. Plnohodnotná a rostlinná strava (veganská strava) se stala naší každodenní součástí.

A tak to vše najednou začalo do sebe zapadat.

Zjistili jsme, že se na sebe můžeme spolehnout, že naše tělo je úžasný organismus, který když dobře vnímáme a zásobujeme, odmění se nám zdravím. Zjistili jsme, jak strašně moc ZÁLEŽÍ na tom, co používáme za přípravky, co si oblékáme, čím a kým se obklopujeme a hlavně co JÍME. Plnohodnotná a rostlinná strava Vás může zbavit mnoha zdravotních problémů, lehkých i těch těžkých onemocnění.

Mnoho lidí si tohle nedává do spojitosti. Rádi bychom toto povědomí změnili.
Napsali jsem e-book Jak si zdravě osladit život, 4 sladcí pomocníci, který je zdarma ke stažení.
Naše druhá kniha se jmenuje 7 snídaní pro skvělý start a je o našich vynikajících snídaních.