Anička, Pavel a 2 divoženky.

S vášní kouzlíme v kuchyni z darů přírody. Je to divoké, výživné a naprosto osvobozující.
Hledali jsme cesty, jak žít více udržitelně a soběstačně i ve městě. Jak být blíže přírodě i sobě a zažívat radost a vášeň každý den.

Už více než 8 let jsme na rostlinné stravě a dary přírody nás obohacují na každodenní bázi. Je naprosto fascinující objevovat, co vše kolem nás roste, pučí a co vše z toho můžeme v kuchyni vykouzlit a jak nás to může obohatit nejen na úrovni těla, ale i duše.

Základ naší kuchyně tvoří základní suroviny – obiloviny, luštěniny, ořechy a semínka a také to, co během roku nasbíráme, vypěstujeme nebo koupíme od místních pěstitelů a poté zpracujeme a/nebo uchováme do zásoby (ovoce, zelenina, jedlé rostliny, divoké plody, houby). A s tím už se dají dělat neskutečná kouzla!

Propadli jsme kouzlu fermentace (kvašení), a díky němu vznikají v naší kuchyni nevídané a originální dobroty! U nás to ŽIJE!
Doma nám na lince neustále něco bublá a kvasí. Od zeleniny, přes divoká piva z bylin, ovoce či divokých plodů, cidery i limonády, rostlinné jogurty, kefíry, pomazánky i sýry, amazake, kvásky s lepkem i bez lepku, octy, až po pesta i medy. Je to vzrušující a místy krásně dobrodružné!

Mezi naše další oblíbené a základní způsoby přípravy surovin patří namáčení, klíčení a také rostlinné pečení, vaření i konzervace (darů přírody) bez bílého cukru, zbytečné chemie, bez živočišných produktů.

Je to svět nekonečných možností, chutí, barev, struktur a zážitků! Je to také způsob, jak si na svůj talíř a do svého života přinést více živin, rozmanitosti, pestrosti, neobyčejných chuťových zážitků, ale také zdraví a větší odolnost.

Greenovi zblízka:

  • 8+ let na rostlinné stravě
  • 4 hlavy s dlouhými vlasy
  • 1 balkónová zahrádka
  • 2 páry nohou, co milují kopce (a výhledy), 2 páry mininohou, co neposedí
Skrze stravu a napojení na přírodu provázíme sebe i ostatní zpátky k sobě, k opravdovému jídlu, udržitelnému zdraví a naplněnému životu v každodennosti, jednoduchosti, radosti i kráse.

Každý máme jedinečné možnosti a schopnosti, jak v lehkosti protančit životem, jak vidět krásu v maličkostech, každodenních činnostech, které můžou vyživit nejen naše tělo, ale i duši.

Stačí jen vykročit…

 

DOVOL SI…

PROPOJ SE…

ROZTANCUJ SE…

SKOČ…

Vše co jsme za ty roky vyzkoušeli, objevili, ochutnali, vytvořili, vypěstovali,… sdílíme dál.
Nejčastěji prostřednictvím našich ŽIVÝCH a ONLINE workshopů, které vede Anička.


 Kde se s námi můžete seznámit blíže:

🌺 Anička hostem rozhovoru s Ostrov pro rodinu (únor 2024)

🌺 Anička hostem podcastu Lesní stezkou (listopad 2023)

🌺 Anička hostem DOBRÉHO RÁNA České televize (duben 2023)

🌺 Anička hostem podcastu Srdeční záležitosti (duben 2023)

🌺 Anička hostem podcastu Lesní stezkou (březen 2021)

🌺 Rozhovor s Aničkou – vede Romana Volfová

🌺 Časopis Květy – číslo 40/2021

🌺 Časopis Dieta – prosincové číslo/2021

🌺 náš příběh – jak to všechno vlastně začalo


Jak se spolu můžeme propojit:

INSTAGRAM
(plný krásných fotek a úžasné nejen kulinární inspirace)

FACEBOOK

YOUTUBE