Ticho, klid, žádné požadavky – má zbožná přání už několik týdnů. Být mámou je super, ale taky pěkná fuška. Moje dvě divoženky svému označení opravdu nedělají ostudu. Je jich všude plno, hlavně kolem mě. Plno nohou, rukou, smíchu, křiku a taky požadavků…těch nikdy neubývá…spíše přibývá!

A i paní Greenová občas potřebuje oraz. Vypnout a nic neřešit, maximálně jen sebe. A tak jsem sbalila svých pár švestek a vyjela na kouzelné místo. Do Štědrákovy Lhoty. Malebná vesnička lemovaná kopci na úpatí Jeseníků.

A co že jsem tam jela dělat, kromě rozjímání?

Alenka Hamplová tam pořádala svůj bylinkový kurz. V bylinkách jedeme celá rodina. Nějaké zkušenosti už máme. Mě ale láká stále víc a víc, ponořit se do tajů bylinek, jejich kouzelných a někdy až přímo zázračných účinků. Ráda si vyrábím kosmetiku a ekodrogerii doma. Moc na to nemám čas, ale chuť vyrábět, tu mám vždy.

Na letošní rok mám velké plány. Chci zkusit nové masti, oleje, tinktury, nasušit více bylin na dlouhou zimu. A Alenčin kurz mi přišel vhod a v pravou chvíli. Těším se i na podzim, kdy se chystá vydat svou e-knihu Čarovná lékárna kolem našeho domu v tištěné podobě.

Víkend byl plný informací (nejen) o léčivých bylinách, sdílení, nových a dosud neobjevených prožitků.
Alenka pořádala víkend společně s terapeutkou Martinou Juřenovou, která nám popovídala o metamorfní technice i s praktickou ukázkou. Techniku jsme si vyzkoušely na sobě a musím říct, že pro mě to byl nový a zajímavý zážitek.

Metamorfní technika se využívá pro uvolnění starých bloků, stresu, strachu, které nás svírají a mnohdy si to ani neuvědomujeme. V dnešní době docela aktuální věc. Každý si v sobě neseme stopy z minulosti, které bohužel ovlivňují naše myšlenky a rozhodnutí v přítomnosti.

Užila jsem si to moc, protože:

  • na mě dýchla pohoda a klid venkova.
  • jsem byla v krásné přírodě a počasí vyšlo na jedničku.
  • byly kolem podobně naladěné ženy a je opravdu důležité se takovými lidmi obklopovat.
  • jsem si rozšířila znalosti o bylinách.
  • jsme dělaly všelijaké bylinné lektvary.
  • jsem načerpala novou bylinkovou inspiraci a budu tvořit (těšte se, určitě se časem podělím).
  • jsem se starala jen o SEBE.

 

Kurz mě neskutečně nabil a obohatil o spoustu nových nápadů, inspirace. Dobila jsem baterky, aspoň na chvíli. A mám zase o čem přemýšlet a kam se posouvat.

Jak si dobíjíte baterky vy?

Jeden komentář na “Jak jsem si dobila baterky”

  • Jarka napsal:

    Aničko, musel to být úžasný relax, taková krásná krajina, počasí, bylinky a lidi, nádhera!!! já to mám s relaxem podobně, jednou za čas taky někam sama vyrazím, vloni jsem byla na makrobiotickém pobytu s vařením, sice s Lukáškem, ale i tak to bylo super a nakoplo mě to, tam to všechno vlastně začalo 🙂 je to super, jednou za čas být sama, bez dětí, starostí, co uvařit, nakoupit, kroužky, škola apod. O děti je postaráno většinou u našich, jediné, co já ještě řeším, je to, že to jídlo u našich je klasika, i když už i tam jsou vidět menší změny k lepšímu, takže kdybych věděla, že je o ně postaráno i z této strany, tak bych byla úplně klidná :-)) držím pěsti a těším se na společné bylinkování! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *